Дисграфія та її причини

Дисграфія та її причини Нездатність людини навчитися правильному, грамотному, безпомилковому письму називають «дисграфією».
Це розлад не є самостійним. Найчастіше одночасно з дисграфією відзначається дислексія, яка виражається в проблеми з читанням.
Розлад листи діагностується ще в дошкільному і шкільному віках і виражається в стійких, повторюваних помилках.
Дитина з дисграфією при будь-яких зусиллях чи самостійно може опанувати листом на рівні однолітків. Для таких дітей необхідна додаткова робота з корекції дисграфії.

Причини виникнення дисграфії


Дисграфія виникає в результаті порушення функцій тих ділянок мозку, які відповідають за процес оволодіння листом. Причин таких порушень може бути кілька.
У першу чергу фахівці виділяють спадкову схильність. Дитина в такому випадку народжується вже з дисграфією і нерідко з дислексією, так як вона теж передається від покоління до покоління.
До таких причин, які впливають на розвиток дисграфії, відносять травми і захворювання, що зачіпають головний мозок. Дитина може піддатися їм ще до свого народження, наприклад, у випадках важких пологів або внутрішньоутробного інфікування. У перші роки життя також великий ризик розвитку дисграфії внаслідок тих же травм і захворювань.
Крім того, на дитину в цей час сильний вплив надають соціально-психологічні фактори, які відіграють далеко не останню роль у розвитку здібностей і навичок. До таких соціально-психологічних чинників відносять кількість уваги, яку приділяють батьки дитині, достатність близьких мовних контактів, двомовність в сім’ї, культурний рівень сім’ї і т. д.